Darmowa dostawa od 60,00 zł

Masło orzechowe Nustino składnikiem… piwa!

2020-09-09
Masło orzechowe Nustino składnikiem… piwa!

Nustino, czyli nasze masła orzechowe o zredukowanej zawartości tłuszczu cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników zdrowej żywności. Okazuje się, że Nustino może być także świetnym dodatkiem do... piw, o czym przekonały nas dwa polskie browary, wprowadzając na rynek swoje innowacyjne produkty. Jak to możliwe? Wyjaśniamy!

Nustino – co to takiego?

Nustino to produkt na miarę XXI wieku. Pomysł na niego narodził się z chęci delektowania się słodyczą bez kalorycznych konsekwencji. Opracowaliśmy specjalną, powolną metodę tłoczenia orzechów arachidowych, która pozwoliła na zredukowanie zawartości tłuszczu aż o 90%. W efekcie udało nam się stworzyć jedyne w swoim rodzaju masło orzechowe w formie proszku. Po zmieszaniu z wodą całość przybiera konsystencję pysznego, puszystego kremu, który zachowuje walory smakowe konwencjonalnego masła orzechowego, jednocześnie znacznie zmniejszając jego kaloryczność. Masło orzechowe Nustino to doskonała przekąska, którą, dzięki niecodziennej formie, można wykorzystywać nie tylko w formie dodatku do kanapki, ale też dodawać je do koktajli, naleśników i innych potraw. Jak się okazało, może być też składnikiem receptury piwa - rezultaty takiej fuzji są naprawdę przepyszne!

browar nepomucen harpagan nustino

Nustino w browarze – jak to działa?

Produkty Nustino mogą stanowić doskonałe uzupełnienie receptur browarów i pozwolić na stworzenie wielu nowych, interesujących kompozycji smakowych. Nasze masło orzechowe w proszku posłużyło dwóm polskim browarom jako składnik ich produktów. Browar Nepomucen wykorzystał Nustino do stworzenia piwa Houston do you read me?, czyli aromatycznego Pastry Stouta na bazie słodu jęczmiennego i pszennego oraz płatków owsianych. Browar Harpagan masło Nustino użył do stworzenia receptury jedynego w swoim rodzaju piwa Furia Ferworu Peanut Butter Pastry Imperial Baltic Porter Buffalo Trace Barrel Aged. Ta królewsko długa nazwa mówi sama za siebie - wyszło doskonale! Obecne w nim nuty Bourbona przeplatają się z kawą, czekoladą i masłem orzechowym, tworząc słodką, deserową propozycję dla wszystkich smakoszy piwa, którzy cenią sobie oryginalne smaki. Gorąco zachęcamy do przetestowania piw z dodatkiem masła Nustino!

pixel